SIA „Kalmeta” dibināts 1992. gadā. Uzņēmums darbojas Ventspilī un tā juridiskā un faktiskā adrese ir I. Mičurina iela 6.

SIA „Kalmeta” pamatdarbība ir konservu kārbu un vāku ražošana. Uzņēmums ražo standarta apaļos vākus, apaļās un figurālas (Hansa tipa), ātri veramos vākus (EOE- easy open ends), divdaļīgās vilktās cilindriskās un figurālas (Hansa tipa) kārbas. Ražošanas procesā tiek izmantotas vienrindu un divrindu preses konservu kārbu un vāku izgatavošanai.

SIA „Kalmeta” misija ir nodrošināt cilvēkus ar kvalitatīviem, lietošanai drošiem un ērtiem pārtikas produktu konservu iepakojumiem. Mēs tiecamies uz nevainojamas ražošanas kvalitātes sasniegšanu un klientu pieprasījuma apmierināšanu, izmantojot drošas un ekonomiskas ražošanas iekārtas un nodarbinot profesionālus darbiniekus.

SIA “Kalmeta” 2013. gadā paplašinājusi savu ražotni ar ātri veramo vāku līniju. (EO – easy open). Ražotne sadalīta divās zonās – vienā zonā izvietota prese Hansa vāku ražošanai un divrindu līnija uz kuras tiek ražoti parastie vāki un  sagataves viegli veramo vāku ražošanai. Otrajā zonā atrodas viegli veramo vāku ražošanas līnijas apaļo vāku ražošanai un figurālo viegli veramo vāku (Hansa tipa) ražošanai.

2002. gadā SIA “Kalmeta” ieguva absolūto Gazeles uzvarētāja balvu kā visstraujāk augošais uzņēmums Latvijā